Zakręceni szpinakiem :)

Zakręceni szpinakiem 

Gotowane mięso, niezależnie czy z kurczaka, czy z indyka, możesz przechowywać w lodówce nawet do kilku dni i w ten sposób mieć je pod ręką. Przyda się wtedy gdy najdzie was ochota na tosty na śniadanie  lub szybki makaron. Pozwól dziecku wsypać szpinak na patelnię –-  na pewno je bardzo zafascynuje jak szybko  zmniejsza swoją objętość.

Porcja dla 2-3 osób

Składniki
:
1/3 paczki makaronu spaghetti (ok. 200 gramów)
Garść p– pomidorków cherry
Pół opakowania świeżego  szpinaku
– 1 ząbek czosnku
– 1 pierś z kurczaka zagrodowego
– 1 cytryna
7 sztuk suszonych pomidorów
1 łyżka oliwy z drugiego tłoczenia

Wykonanie

Mięso z Piersi z kurczaka włóż do garnuszka, zalej wodą i ugotuj. Powinno to zająć około 20-30 minut. Zawsze możesz sprawdzić, czy jest już dobre, krojąc ją na pół ,jeśli mięso w środku będzie białe oznacza to, że jest gotowe.

Pokrój czosnek w plasterki i wrzuć na patelnię z odrobiną oliwy. Od razu dodaj szpinak –- nie przejmuj się, że dosłownie wypada z patelni, po chwili zmniejszy
swoją objętość kilkukrotnie. Smaż chwilę i dodaj pokrojone dowolnie pomidorki oraz suszone pomidory,również pokrój je dowolnie, tak jak lubisz. Makaron ugotuj według instrukcji na opakowaniu.

Ugotowaną pierś wyciągnij z wody i pokrój według uznania,najlepiej w miarę drobno, żeby dziecko nie wyczuło innej struktury. Dodaj kurczaka na patelnię, posól, wymieszaj 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Szukasz niani?

Formularz dla Rodzica