Jakie korzyści przynosi szukanie pracy przez Zaufaną Nianię? :)

Nianie… minęły dwa lata odkąd napisałam ostatni wpis na ten temat. Dwa lata, w ciągu których zebrałam informacje o tym dlaczego wciąż tak wiele niań boi się Agencji. Czas obalić te mity….

  1. Z Agencją podpisuje się umowę. 

Nie z nami. Niektóre Agencje faktycznie podpisują umowę , bo zarabiają na Twojej stawce godzinowej, to jest ty dostajesz 15 zł a one biorą np. 20 od rodzica. My działamy w ramach jednorazowej prowizji, którą rodzic opłaca dopiero w momencie kiedy zaczniesz pracę. To z Tobą rodzic podpisuje umowę. Z Tobą się rozlicza.

2. Szukanie pracy przez Agencję kosztuje

eeee, nie…. nie kosztuje. Jeśli są agencje, które biorą opłatę od niań za szukanie jej rodziny, no cóż, na pewno mają większą smykałkę do biznesu niż ja 🙂 nie wyobrażam sobie takiej opcji. Założenie u nas profilu i dołączenie do bazy nic nie kosztuje. No może oprócz Twojego czasu….

3. Żeby szukać przez agencję trzeba mieć ukończone kursy, szkolenia, itd. 

Nie. Kursy, szkolenia, papiery…. to wszystko daje Ci większe szanse na znalezienie dobrze płatnej oferty. Ale nie warunkuje przyjścia do nas i ogólnego jej szukania. Dla nas liczy się Twoja wiedza oraz doświadczenie. A jeśli jeszcze masz do tego kursy- super, możemy negocjować dla Ciebie stawkę. Nie masz żadnych kursów? nie oczekuj, że ktoś Ci zapłaci 3000 ….. czy więcej. Jak na każdym rynku pracy im więcej się szkolisz tym więcej możesz zarobić.

4. Trzeba spełniać wysokie oczekiwania “wręcz z kosmosu” cytując jeden z wpisów. 

Kochane z kosmosu to są nianie, które nie wiedząc jak się przewija dziecko, aplikują do tej pracy. Potem kiedy je odrzucimy wylewają na nas morze hejtu, jacy to jesteśmy nieprofesjonalni. Tymczasem my niczego nie ukrywamy – jeśli według nas nie nadajesz się do tej pracy, mówimy Ci o tym. To moja firma, moje nazwisko, moja odpowiedzialność i mam prawo decydować czy chce Ci powierzyć dziecko swojego klienta…..

To są 4 podstawowe argumenty, jakie słyszę. A jakie są zalety ?

  1. Negocjujemy dla Ciebie stawki
  2. Szukamy Ci rodziny, która do Ciebie pasuje
  3. Pilnujemy żebyś miała godne warunki pracy- płatne urlopy, nieoczekiwane dni wolne ( z inicjatywy rodziców) płatne nadgodziny.
  4. Jeśli cokolwiek się dzieje jesteśmy pod telefonem- służymy radą, wsparciem, informacją.
  5. Chcesz mieć umowę? mówimy co, jak , gdzie i kiedy. W ramach naszych możliwości.
  6. Jeśli czegoś nie wiesz, to zapraszamy Cię na rozmowę i szkolimy w danych kwestiach.

 

Nie wiem jak działają inne agencje, ale my staramy się idealnie dopasowywać nianie do rodziny. Stąd nasz nacisk na poznawanie rodzin. Tak jak im szukamy Niani szytej na miarę, tak Tobie szukamy rodziny, w której będziesz się czuła “dopasowana”. Jeśli potem nam mówisz, że jest inaczej- od razu doradzamy zmianę.

Szczerze? żałuję, że kiedy byłam nianią nie było agencji… bo może wtedy nie zostałabym tyle razy oszukana na pieniądze… a zdarzyło się to kilka razy. Bardzo często przychodzicie do nas “skrzywdzone” przez jakąś rodzinę…. tymczasem pośrednik, jakim jesteśmy np. my, jest właśnie po to żeby Cię przed tym uchronić….

Zobaczcie co się dziś dzieje na rynku…. nigdy chyba Nianie nie były tak rozchwytywane i to jest wasz czas. Jeśli jesteś dobrą Nianią to powinnaś się w ogóle nie męczyć szukaniem tylko zlecić to fachowcom, którzy odwalą robotę za Ciebie- czyli nam 🙂

Otwórz się , zaufaj. Nie ręczę za inne firmy, ale za swoją tak….

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Szukasz niani?

Formularz dla Rodzica