Czemu Nianie unikają Agencji?

Prowadzę Agencję Opiekunek od 3 lat i chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego Nianie, opiekunki tak bardzo ich unikają….
Powoli więc, punkt po punkcie opisze Wam jak wygląda współpraca z Nami bo za inne Agencje wypowiedzieć się nie mogę 🙂

Kiedy aplikujesz na którąś z Naszych ofert, czy też zgłosisz się w jakikolwiek inny sposób- zadzwonimy. Zadzwonimy jeśli masz doświadczenie i jesteś w wieku 21+. Często dostaje wiadomości z pretensjami, że się nie odezwałam- a no nie odezwałam się bo masz 17 lat, doświadczenie z młodszym bratem lub żadne albo też jesteś mamą trójki małych dzieci i wiem, że nie znajdę dla Ciebie rodziny. Jako Agencja odpowiadamy za każdą Nianię, którą wyślemy do pracy. Każdą bez wyjątku, dlatego mamy bardzo wysokie wymagania względem samego doświadczenia. Żeby była jasność- wielokrotnie zatrudnialiśmy dziewczyny 21 letnie jednak już gdzieś pracowały a na rozmowie śpiewająco odpowiadały na pytania a miłość do dzieci biła od nich na kilometr, jak bije od każdej zatrudnionej przez Nas niani. Zapraszam Cię więc na rozmowę i uwierz mi robię to po pierwsze po to żeby pomóc Ci znaleźć pracę ale też po to aby wywiązać się ze swojej umowy z rodzicami. To moja praca i mój zarobek. Ty nie płacisz za nic. Książkę mogłabym napisać o tym co ponoć inne Agencje robią, nie wiem, nie byłam, nie znam się. Ja pieniędzy żadnych od niań nie biorę. Biorę jedynie jej doświadczenie, spisuje je, dokładnie analizuje, liczę lata, proszę o numery do poprzednich pracodawców. Pytam ile chciałaby zarabiać, i pokazuje oferty pasujące do jej profilu. Sama wybierasz gdzie chcesz iść, potem Cię umawiam i jeśli wszystko zaiskrzy masz nowego pracodawcę, rodzice wspaniałą Nianię a ja zadowolonych klientów i czyste sumienie, że masz pracę na super warunkach.
Dlaczego współpraca z Nami się opłaca? bo nic Cię to nie kosztuje a masz nasze wsparcie i oparcie w sytuacji kiedy rodzice nie dotrzymują warunków umowy. Ale również wtedy kiedy chcesz renegocjować warunki, zmienić pracę czy po prostu pogadać o tym jak Ci się pracuje. Moje drogie tak często słyszę od Was o niepłatnych urlopach lub płatnych w połowie, że nóż mi się w kieszeni otwiera. Ja stoję przede wszystkim na straży Waszej godnej pracy. Sama byłam opiekunką 10 lat i wiem godzina po godzinie i minuta po minucie jak ta praca wygląda. Może dlatego tak łatwo złapać mi z Wami kontakt. Ale żeby tak było musicie tu przyjść. I tu zaczynają się schody, dzwonię , przedstawiam się i słyszę ” Pani z Agencji? a nie to dziękuję” ( na niani.pl jak wół na górze nagłówek Agencja Niań) ” z żadną Agencją pracować nie będę” ” jestem super Nianią nikt nie musi mi pomagać w znalezieniu pracy” ” nie zdzierajcie z ludzi ” ” nie będę za nic płacić” a to i tak w przyjemnych wersjach bo wyzwiska też lecą często 🙂 dlaczego? powiedzcie mi proszę co takiego Agencje robią Nianiom? jakie macie doświadczenia? kto tak źle o nich mówi, że wiele Niań rękami i nogami się wzbrania przed nimi?
Nie podpisujemy ze sobą żadnej umowy, nie macie w stosunku do Nas żadnych zobowiązań, znajdziecie coś na własną rękę ok, my Wam znajdziemy – jeszcze lepiej. Ale poświęcić 40 minut w momencie kiedy i tak szukacie pracy to chyba nie jest wielkim poświęceniem…

Rozumiem żal Niań kiedy mówią, że korzystały z Agencji ale nigdy nikt ich nigdzie nie wysłał. My też wielu Niań nie wysyłamy i to one później wystawiają nam fatalne opinie. Szkoda tylko, że czuć od nich papierosy na kilometr, że brak im uzębienia lub ogólnie podstawowej higieny, że referencje okazują się być trefne, że nie wiedzą jak sobie radzić z gorączką czy ząbkowaniem. (Że o paznokciach długości szponów nie wspomnę). W takich sytuacjach nie dzwonimy i dzwonić nie będziemy. Każda mama, która to przeczyta potwierdzi zapewne, że szukając na własną rękę miała takich przygód wiele. Bo brzmi to komicznie, ale w realu zabawne już nie jest.

Co miesiąc 10-13 Niań znajduje dzięki nam prace, inne trafiają do bazy i znajdują ją później bo o każdej pamiętamy. Potem przez okres współpracy jesteśmy w stałym kontakcie. Pomogę zawsze kiedy będę mogła.

Nasze Nianie są zadowolone i cieszą się w Warszawie bardzo dobrą opinią… Wystarczy tylko tu przyjść i będziemy kombinować 🙂

Nie bój się proszę, pozbądź się stereotypów ze swojej głowy. Niania jest zawodem jak każdy inny i chyba o to właśnie przez lata walczyłyśmy! wszyscy szukają pracowników poprzez pośredników i rodzice również mają do tego prawo. To w końcu największy skarb jaki oddają nam w ręce.

7 komentarzy
 • niania23
  Opublikowany o 10:33h, 04 sierpnia Odpowiedz

  A co w sytuacji gdy pracowałam ,a z pracy zrezygnowałam sama ponieważ czułam się w niej źle z powodu rodzica, którego się wręcz bałam i wykańczałam się psychicznie ? W tej sytuacji nie mam możliwości zabrania od nich referencji a po podaniu numeru telefonu zapewne usłyszałaby Pani jaka to byłam okropna i źle zajmowałam się dzieckiem … A prawda jest taka , że dziecko bardzo lubiłam i przywiązałam się do niego niesamowicie , poświęcałam mu dużo czasu i serca . Spędzaliśmy ze sobą mnóstwo czasu i dziecko widziało moje zaangażowanie i prawdziwe uczucie , gdyż były sytuacje , że wolało zostawać ze mną niż z własnym tatą , który był tak zajęty swoją pracą …

  • Joanna Jakubiak
   Opublikowany o 11:00h, 04 sierpnia Odpowiedz

   Na pewno Cię nie przekreślę jeśli opiszesz mi tę historię ja z jedną z rodzin również rozstałam się w wielkiej aferze więc wiem jak to jest. Dlatego właśnie znam dwie strony medalu i nie wiesz nawet jak często muszę przekonywać godzinami rodziców żeby uwierzyli tej niani tak jak ja. Na rozmowie wypytuje dokładnie o taką sytuacje, a potem o to jak zajmujesz się dzieckiem, jak je prowadzisz itd. Więc dont worry jestem nianią i mam duże zapasy zrozumienia i empatii.

 • Malgorzata
  Opublikowany o 10:41h, 04 sierpnia Odpowiedz

  Wysyłałam CV do Pani firmy kilkanaście razy, czekam na odpowiedż do tej pory. To kto kogo unika?

  • Joanna Jakubiak
   Opublikowany o 11:01h, 04 sierpnia Odpowiedz

   Pani Gosiu numer do nas nie jest tajemnicą- skoro nikt się nie odzywa mail mógł przepaść albo został niezauważony- wystarczy podnieść słuchawkę i zadzwonić lub napisać sms 🙂

 • Aga
  Opublikowany o 14:22h, 04 sierpnia Odpowiedz

  Prowadziłam kiedyś agencję. Doskonale wiem o czym piszesz. Zrezygnowałam, bo mi zabrakło cierpliwości do tych wszystkich dziwnych osób przychodzących na rozmowy, pseudo niań. Tragedia, jakie czasem monstrum potrafi uiegac się o pracę z dzieckiem!
  Ale pytasz dlaczego nianie nie chcą współpracować z agencjami? Mogę powiedzieć tylko za siebie. NIgdy, żadna agencja nie znlazła mi tak dobrej ofery, jak znajduję sobie sama. Kiedy słyszę o ofercie za 2300zł i 9 godzinach pracy to mi się nie chce iść do agencji na rozmowę. Ja, za osiem godzin, nie więcej, dostaję 3200zł miesięcznie, mam pełnopłatny urlop wypoczynkowy, 26 dni w roku, umowę, opłacone składki, zapłacone za chorobowe. Ot, cała filozofia.

 • Anna
  Opublikowany o 21:34h, 04 sierpnia Odpowiedz

  Dlaczego Nianie unikają agencji? Ja miałam do czynienia z Wami i wczesniej z drugą agencja, którą tez mogę w 100% polecić. Z innymi dwiema skończyło się na tym, ze wzięli cv, referencje i pozniej odzywali się tylko w postaci spamu i propozycji płatnych szkoleń.
  Niestety wypadłam z rynku Niań z powodu problemów z kręgosłupem, ale i tak mogę polecić Asię i jej agencje. Wolę jak ktos ustali ogólne warunki współpracy bo wtedy mam ,,świadka” na: obowiązki, pensje i inne warunki pracy. Kiedy po kilku miesiącach musiałam zrezygnowac z pracy z powodów zdrowotnych cieszyłam się, że Agencja mi w tym pomoźe. Okazało się, że bardzo szybko znaleźli kogoś na moje miejsce, a ja z czystym sumieniem mogłam zająć się zdrowiem.
  Szczerze mówiąc gdybym miała znowu szukać pracy Niani to nie zawracałabym sobie głowy szukaniem samodzielnym. Zgłosiłabym się do kilku agencji i czekała:) myślę, że te Nianie, ktore mają cos do ukrycia np wspomniane trefne referencje, brak doświadczenia czy tez brak pomysłu na zabawy z Dziecmi mogą się obawiać agencji. Ja mogłabym godzinami mowić o tym co robiłam z moimi Dzieciakami, o problemach jakie się mogą pojawić czy stresujących sytuacjach. Ktos kto pracował wiele lat jako Niania od razu pozna z kim rozmawia. takze, jesli chcesz znalezc pracę i jesteś w porządku to zgłoś się do Agencji i pozwól, żeby inni wykonali pracę za Ciebie!
  P.s w żadnej agencji nie chciano ode mnie prowizji itp.

 • E
  Opublikowany o 05:36h, 05 sierpnia Odpowiedz

  Pani z agencji traktuje nianie jak wyjątkowo mało rozgarnięte osoby. Bardzo protekcjonalne podejście, infantylne rozumowanie. Dlatego wole szukać niani dla mojej córki bezpośrednio, bez takich pośredników.

Dodaj komentarz

Szukasz niani?

Formularz dla Rodzica